• DOLAR
  %0,65
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %0,37
Başkan Döğücü, Güvenç Abdal Derneği’nde oruç açma lokmasına katıldı

Başkan Döğücü, Güvenç Abdal Derneği’nde oruç açma lokmasına katıldı

Sancaktepe ilçesinde bulunan Güvenç Abdal Araştırma Eğitim Kültür ve Tanıtma Derneği’nde tutulan oruçlar dualarla açıldı ve lokmalar paylaşıldı.

Sancaktepe ilçesinde Muharrem Ayı Yas-ı Matem Oruçları Cemevleri ve Ocaklarda lokmalar paylaşarak devam ediyor.

Güvenç Abdal Araştırma Eğitim Kültür ve Tanıtma Derneği’nde Dedenin okuduğu duaların ardından oruçlar açıldı. Lokmalar paylaşıldı.

Güvenç Abdal Araştırma Eğitim Kültür ve Tanıtma Derneği’nde oruç açma lokmasına Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Erdoğan, Güvenç Abdal Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Ordu İli Gürgentepe İlçesi Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Ataç, Gürgentepe Akören Dernek Başkanı Ali Soylu, Güvenç Abdal Derneği Eski Başkanı Sakine Taşlıçukur Dağdır, Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Necati Erkek ve Güvenç Abdal Derneği Yönetim kurulu Üyesi Hidayet Eryılmaz katıldı.

Oruçların açılmasının ardında söz alan Güvenç Abdal Derneği Başkanı Mehmet Çoban ” Sevgili Canlar tuttuğunuz oruçları ve ettiğiniz ibadetleri Allah kabul etsin. Bu gün lokmamıza katılan Belediye Başkanımız Şeyma Döğücü ve Başkan yardımcımız Gökhan Erdoğan’a teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ” Sizlerle bir arada olmaktan mutlu oldum. Bu gün Muharrem Orucu vesilesiyle Güvenç Abdal Derneğimizin sofrasına misafir olduk. Kurulan gönül sofralarında komşularımızla bir araya gelmek, birlik ve beraberliğimize değer katmaya devam edecek. Tuttuğunuz oruçları, ibadetlerinizi Allah kabul etsin.” şeklinde konuştu.

Güvenç Abdal Derneği Başkanı Mehmet Çoban ve Sakine Taşlıçukur Dağdır, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’ye Güvenç Abdal kitabını hediye ettiler.

Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN