• DOLAR
  %0,65
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %0,37
Dr. Gazi Karakurt, Sancaktepe’yi yaşanabilir bir şehir yapacağız

Dr. Gazi Karakurt, Sancaktepe’yi yaşanabilir bir şehir yapacağız

31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek mahalli idareler seçimlerinde vatandaşlar sandık başına gidecek. Sancaktepe ilçesinde de belediye başkan aday adayları belli oldu. Dr. Gazi Karakurt, CHP’den Sancaktepe Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

Türkiye, 31 Mart 2024 günü yerel seçimler için sandık başına gidecek. İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde de kimlerin aday olacağı merak konusu oldu. Gözler partilerin aday listesine çevrildi.

Dr. Gazi Karakurt, CHP’den Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı olarak Sancaktepe ilçesinde yoğun olarak çalışmalarına devam ederken halktan gördüğü ilgiden son derece memnun olduğunu dile getirdi. 
Dr. Karakurt, Sancaktepe ilçesinin ilk haber sitesi olan sancaktepeses.com’a konuştu.

” Sancaktepe’yi yaşanabilir bir şehir yapacağız” diyen Karakurt hem partililere hem de Sancaktepe seçmenlerine seslendi. 
“Halka söz hakkı tanımayan siyaset tarzı yok olsun istiyoruz; böyle olmayacağız” sözlerini kullanan Karakurt adaylığını şu sözlerle açıkladı: 

“Cumhuriyetimizin 100.yılını kutladığımız bu günlerde ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinin ışığında, altı ok’un ilkelerini özümsemiş, sosyal demokrasiden yana, halktan yana duruşu ve tavrı net olan bir cumhuriyet halk partili olarak karşınızdayım. 
Geldiğimiz süreçte ise son seçimde yaşanan umut kırılmasının önüne geçmek halk kitlelerinin yeniden umudetmesini sağlamak, yaşanan ekonomik darboğazın etkilerini hafifletecek halkçı, dayanışmacı, paylaşımcı ve katılımcı bir yerel yönetim anlayışını sergileyecek kadroları sancaktepe belediye yönetimine taşımak adına partimizin yerel seçimlerdeki belediye başkan adayı olma talebiyle karşınıza çıkmış bulunuyorum.”

Sancaktepe’de ilerici, aydınlanmacı, modernist, sol-sosyal demokrat, halkçı bir yerel yönetim istediklerini belirten Karakurt, siyasi hedeflerini şöyle özetledi: 
“ Cumhuriyetimizin 100. Yılında sancaktepe’de ilerici, aydınlanmacı, modernist, sol-sosyal demokrat, halkçı bir yerel yönetim istiyoruz ve bizler halkımıza bunu vadediyoruz. Halkla bütünleşen halkçı liderler istiyoruz; öyle olacağımıza söz veriyoruz. Halka söz hakkı tanımayan siyaset tarzı yok olsun istiyoruz; böyle olmayacağız! 
Günümüz bilgi çağında kaldırım taşının şeklinin bile halkla birlikte belirleneceği anlayışına sahip bir yönetim istiyoruz. Bunu yapacağız. Ben yaptım oldu, ben istedim böyle olacak diyenlerin değil ortak akıla inanan, ortaklaşabilen bir yönetim istiyoruz. Ortak akılla ve halkımızla, sizlerle yöneteceğiz!

Bir sabah kalktığımızda evimizin önünde belediyenin çalışma yaptığını görmek istemiyoruz. Belediyemizin 1 ay öncesinden bizleri bilgilendirdiği bizim hayatımızı önemsediği bir belediyecilik anlayışı istiyoruz. Biz böyle yapacağız. Halk olarak saygı görmek istiyoruz. Halka saygı göstereceğiz.”

 

CHP Sancaktepe Belediye Başkanı aday adayı Dr. Gazi Karakurt seçim sürecindeki hedeflerini ve projelerini şu şekilde sıraladı: 
– Maneviyata saygılı, eşitlikçi ve adil bir yaklaşım istiyoruz. Tüm inançlara saygılı olacağız ve belediye bütçemizden adil bir şekilde pay alınmasını sağlayacağız. 
– Belediye kaynaklarının har vurup harman savrulmasını istemiyoruz. İsrafı sonlandıracağız size söz veriyoruz. Halkın parasını halkımız için harcayacağız. 
– Kişisel zenginleşmeyi değil şehrin kalkınmasını ve halkın refahını önceleyeceğiz. Söz veriyoruz.
– Şeffaf hesap verebilir bir yönetim olacağız. Tüm ihaleleri canlı yayında toplumumuzun gözü önünde şeffaf bir şekilde yapacağız. Söz veriyoruz.
– Rant ekonomisinin ve şehir rantının birkaç kişi ya da gurubun elinde toplanmayacağı bir yönetim istiyoruz. Halkımızın oluşacak şehir rantından pay almasını sağlayacak şekilde yöneteceğiz. Size söz veriyoruz. Oluşacak bu şehir rantını çocuklarımıza, gençlerimize ve kadınlarımıza yönelik projelerde kullanacağız.
– Temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamak istiyoruz. çevre örgütleri ve çevre mühendisleri ile birlikte çalışacağız. 
– İlçemizdeki tüm canlıların yaşam haklarının korunmasını istiyoruz. Veteriner hekimlerle bu süreci yöneteceğiz.
– Çevre dostu; hayvan dostu bir yönetim olacağız söz veriyoruz.
 

Haber ve Fotoğraflar : Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN