• DOLAR
  %0,65
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %0,37
Edremit Belediyesi öğrencileri kültür ve tarihle buluşturuyor

Edremit Belediyesi öğrencileri kültür ve tarihle buluşturuyor

Eğitim ve öğretimde yarıyıl tatilinin başladığı haftada Edremit Belediyesi’ne ait, Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi ve diğer önemli kültürel miras noktaları, birçok ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisine kapılarını açtı.

Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi: Tarihi ve Kültürel Bir Yolculuk
İstiklal İlkokulu öğrencileri ve Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bu özel haftada Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’ni ziyaret ettiler. Öğrenciler, müze rehberleri eşliğinde, kentlerinin tarihini ve kültürünü yansıtan benzersiz eserleri keşfettiler.

Atatürk Kültür Evi’nde İstiklal İlkokulu ve Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bir Araya Geldi
İstiklal İlkokulu öğrencileri ve Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Atatürk Kültür Evi’nde buluştu. Bu özel buluşma, öğrencilere Atatürk’ün yaşamına dair önemli bilgiler sunarken, tarihle iç içe bir deneyim yaşama fırsatı tanıdı.

Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Anaokulu: “Dilimizin Zenginlikleri” Projesi
Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz Anaokulu, “Dilimizin Zenginlikleri” projesi kapsamında 5 yaş grubu Tavşanlar ve Kuşlar sınıfı öğrencilerini Sabahattin Ali Anı Evi’ne götürdü. Bu etkileyici proje, öğrencilere dilin zenginliklerini keşfetme ve kültürel mirası daha yakından tanıma şansı verdi.

Öğrencilerden Müze Sorumlularına Sorular Yağdı
Öğretmenleri eşliğinde müzeleri gezen yüzlerce öğrenci, merak ettikleri konular hakkında müze sorumlularından detaylı bilgi aldılar. Öğrencilerin ilgi alanlarına göre düzenlenen bu ziyaretler, öğrenmeyi eğlenceli ve etkileşimli bir deneyim haline getirdi.

Başkan Arslan, ‘Tarihi ve kültürel değerlerimiz müzelerimizde sizleri bekliyor’
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, belediyenin müzeleri ve kültürel mirasları ile vatandaşların hizmetinde olduğunu belirterek “Güzel Edremitimizin tarihi ve kültürel değerlerini müzelerimizde sizleri bekliyor. Geleceğimiz olan çocuklarımız bu mekanlarda yaşadığı kentin geçmişini, kültürünü ve tarihini yakından görebilme imkanı bulabiliyorlar. Tüm öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı bu değerleri yakından görmeye davet ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN