• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,10
 • ALTIN
  %-0,03
 • BIST
  %0,80
İYİ’ler SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ

İYİ’ler SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ

İYİ Parti ilçe teşkilatlarında sandık güvenliğine yönelik devam eden çalışmalar hızlandırıldı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi seçim takvimini paylaşmasıyla birlikte, İYİ Parti ilçe teşkilatlarında sandık güvenliğine yönelik devam eden çalışmalar hızlandırıldı.
İYİ Parti Ataşehir İlçe Teşkilatı Seçim İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen ancak seçimlere 47 gün kala hızlandırılan sandık güvenliği eğitimlerinin bu haftaki adresi Örnektepe Mustafa Saffet Kültür Merkezi oldu. 

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği eğitim toplantısına İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Gökay Kıran, İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu, Teşkilat Başkanı Lütfü Koca, Seçim İşleri Başkanı Gözde Telatar, parti yönetimi, mahalle başkanları, seçim koordinatörleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu, yaptığı konuşmada diğer seçimlerden farklı olarak vatandaşların 14 Mayıs seçimlerine büyük ilgi gösterdiklerini belirterek, “Vatandaşın artık sabrı kalmadı ve seçim güvenliği konusunda haklı olarak korkuları var. Bu korkuları inanın yeneceğiz ve 14 Mayıs’ta tarih yazacağız” dedi

Yaklaşık olarak iki saat süren eğitimde konuşan İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Gökay Kıran, sandık güvenliği ve nasıl önlem alınacağı konusunda İYİ Parti Genel Merkezi’nin İstanbul İl başkanlığının ve ilçe teşkilatlarının seçim konusunda hazırlıklı ve uzmanlaşmış kadrolarının olduğunu belirterek, sadece insan kaynağı konusunda gönüllülere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kıran konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ataşehir özelinden konuşmak gerekirse sizler Ataşehir’de yaşıyorsunuz. Hiç kuşkusuz sandıklarınızı koruyacaksınız. Bilindiği gibi Ataşehir’de 892 tane sandık var ve vatandaşlarımızın sadıklara sahip çıkmak adına partimizin ilçe başkanlıklarına başvurarak katkı sağlamalarını bekliyoruz. Bu konuda sadece biraz daha özen göstermek gerekiyor. Kısacası sandıklara hâkim olmamız gerçekten çok önemli. Eğer bu biz bu koordinasyonu sağlarsak 14 Mayıs’ta gerçekten tarih yazmış olacağız.”
Eğitimlerin ara verilmeden devam edeceğini belirten İYİ Parti Ataşehir Seçim İşleri Başkanı Gözde Telatar, “Seçimlere kadar bu eğitimler devam edecek. Sandık görevlilerini iyi hazırlayacağız. Ayrıca Sandıklarda yedekli görevli formülü üzerinde çalışıyoruz. Güneşi kucaklamaya AZ kaldı” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN