• DOLAR
  %0,65
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %0,37
Sancaktepe Bil Koleji öğrencilerinden resimli hikaye kitabı

Sancaktepe Bil Koleji öğrencilerinden resimli hikaye kitabı

Bil Koleji Sancaktepe Kampüsü tarafından hazırlanan Resimli Hikaye Kitabı’nda öğrenciler hem resim çizme yeteneğini konuşturdu hem de hayallerini hikayeye döktü.

Bil Koleji Sancaktepe Kampüsü, çocuklar için hazırladığı örnek bir projeye imza attı. Proje kapsamında hayata geçirilen dijital kitapçık Resimli Hikaye Kitabı’nda öğrenciler resim ve hikaye yeteneklerini sergiledi.
Hazırlanan kitapta öğrenciler resim çizdi ve çizdikleri resimleri hikayeye döküp yazılı olarak anlattı. Kitapta 7. sınıfa kadar öğrencilerin çizimlerine ve yazılarına yer verildi.

Kitapın hazırlanmasını sağlayan Bil Koleji Sancaktepe Kampüsü Görsel Sanatlar Öğretmeni Arzu Süme, kitabın ön sözünde “Resim yapan her çocuğun görsel anlatımı güçlüdür. Yaratıcı yönü gelişir. Duygusal ve sosyal yönden gelişir. Kendini ifade ettiği için mutlu olur.” ifadelerini paylaştı. Yazım ve noktalama incelemelerinde ise Bil Koleji Sancaktepe Kampüsü Türkçe Öğretmeni Tuğba Türk katkıda bulundu.

Kitapta; öğrenciler tarafından hazırlanan “Çiçeklerle Arılar Küserse”, “Hayvanlarla Konuşan Kız”, “Uzaya Giden İlk İnsan”, “Kaval Çalan Balıkçı”, “Gambit” gibi ilgi çekici başlıklı hikayelerin yanı sıra, onlarca öğrencinin hayalleri ve çizimleri yer aldı.

Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN