• DOLAR
  %0,65
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %0,37
Sancaktepe İlçesinin sevilen ismi Fatma Karabulut, İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı oldu

Sancaktepe İlçesinin sevilen ismi Fatma Karabulut, İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı oldu

Sancaktepe İlçesinin sevilen ismi emekçi Fatma Karabulut İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı oldu.

Fatma Karabulut, Sancaktepe ilçesinin emekçi kadınlarından bir tanesi. Uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak siyasetin içinde yer aldı. CHP’den istifa edip Türkiye İşçi Partisi’ne katılan Fatma Karabulut; ” Sabahın köründe işe giden akşamın karanlığında evine dönen, bir işçiyim. Günümüz evimize ekmek götürmek için mücadele içerisinde geçiyor. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar karşında  siyasetten uzak durmak değil elimizi taşın altına koyan kadın olarak görev almak için siyasete devam dedim. Türkiye İşçi Partisi’nde siyasete devam ediyorum. Bu süreçte partimiz (TİP) beni milletvekili adayı olarak göstermesi benim için gurur duyduğum bir gelişim oldu.” şeklinde konuştu.

Fatma Karabulut, CHP Sancaktepe ilçesinde uzun süren siyaset yaşamında belediye meclis üyeliği, mahalle birimlerinde, seçimlerde sandık görevlisi olarak çalıştı.

Fatma Karabulut,” Emekten yana, haktan, hukuktan yana olan, kadın cinayetlerine dur diyen, çevreye, doğaya saygılı, hayvanların da bir yaşam hakkı olduğunu savunan bir birey olarak. Emeklinin, fabrikada ki işçinin, tarladaki köylünün insanca yaşam hakkına kavuşması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu seçimlerde Milletvekili Adayı olarak görev yapacağım ve Türkiye İşçi Partisi’nin meclise daha fazla milletvekili ile girmesini sağlamaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Son olarak TİP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Fatma Karabulut ” Tüm kadınlarımızın, işçilerimizin, emekçilerimizin oylarını bekliyoruz” dedi.

Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN