• DOLAR
  %-0,04
 • EURO
  %-0,21
 • ALTIN
  %0,39
 • BIST
  %0,80
Sancaktepe Osmangazi İlkokulu’ndan ilkler sergisi

Sancaktepe Osmangazi İlkokulu’ndan ilkler sergisi

İnsanların yaşamları boyunca hayatlarında bazı önemli anlar vardır. Bunlar arasında ilk anlar, ilk heyecanlar, ilk başarılar yaşam boyunca ilkler önem kazanmıştır. İlkokula başlama anı, ilk ders zili, ilk gün fotoğrafınız, ilk yaptığınız resim, ilk elişi çalışmanız gibi bir çok ilklerimiz farkında olmadan yaşanır.

Sancaktepe İlçesinin aktif okulları arasında parmakla gösterilen Osmangazi İlkokulu, düzenlediği sergi ile öğrencilerine ne kadar değer verdiğini de sergilemiş oldu.  Osmangazi İlkokulu’nun başarılı öğretmenlerinden Deniz Uğur, Eylül ayında başlayan Eğitim Öğretim yılının  bitmesine günler kala gerçekleştirilen sergide öğrencilerin ilk gün fotoğrafları, ilk resimleri ve ilk yaptıkları çalışmaları arşivleyip bunları sergileyerek başarılı bir çalışmaya imza attı.

Çocuklarının yaptıkları ilk çalışmaları gördükçe duygulanan velilerin sınıf öğretmeni Deniz Uğur’u böyle bir sergiyi gerçekleştirdiği için tebrik ettiler. 

Bilge Baykuşlar Sınıfı olarak Okuma Yazma Sergisi düzenleyen Osmangazi İlkokulu’nun 1 D sınıfının bu ilginç ve emek harcanan sergisini gezenler Öğretmen Deniz Uğur ve Okul Müdürü Osman Ateşoğlu’nu tebrik etti.

Sergi hakkında konuşan Okul Müdürü Osman Ateşoğlu ; “ Başta öğrencilerimiz olmak üzere Öğretmenimizi ve velilerimizi böyle anlamlı bir sergiyi gerçekleştirdikleri için tebrik ederim. Öğrencilerimizin yaşamları boyunca hatırlayacakları bir çalışma gerçekleştirildi. Bu tarz çalışmaların önemi çok değerli buluyorum. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

BİLGE BAYKUŞLAR SINIFI OKUMA YAZMA SERGİSİ
Osmangazi İlkokulu 1D sınıfı öğretmeni olarak 2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı ilk günü itibariyle öğrencilerle birlikte bir çok çalışma yaptık diye konuşan Öğretmen Deniz Uğur,  sergi hakkında ; “ Çalışmalardaki amaç öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri, birbirlerini daha iyi tanımaları, yardımlaşmayı ,paylaşmayı öğrenmeleri , kendi yeteneklerinin ,becerilerinin farkına varmaları ,kadar geliştiklerini görmeleri ve öz güvenlerini geliştirmekti.. Aynı zamanda atıklardan yaptığımız bir çok etkinlik ile de atık konusunda farkındalıklarının oluşmasını sağlamaktı” dedi.

ÖĞRENCİLERİM KENDİLERİ İLE GURUR DUYDU
Öğretmen Deniz Uğur ; “ Bugün sergi açılışını yaptığımızda öğrenciler ürünlerini gördükçe kendileriyle gurur duydular. Öğrenciler çok severek yaptılar tüm çalışmalarını. Hem eğlendiler hem öğrendiler. Sergide öğrencilerin ilk boyamaları, ilk çizgileri, ilk resimleri, okuma yazma sürecinde yaptığımız etkinlikler, Arkadaşımın Gözünden Ben Çalışmaları, atık karton ve rulolardan yaptığımız etkinlikler, mandala gibi daha bir çok etkinlik sergilendi. Sergide emeği geçen tüm öğrencilerimi kutluyorum. Ayrıca sergi açılışımızda bizlere destek veren Okul Müdürümüz Osman Ateşoğlu’na ve tüm çalışmalarda bizlere destek veren velilerime çok teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.
Tevfik Erk / İstanbul


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN