• DOLAR
  %1,53
 • EURO
  %0,53
 • ALTIN
  %2,86
 • BIST
  %0,76
Sancaktepe’de Fuat Kasımoğlu Bağımsız Belediye Başkan Adayı Oldu

Sancaktepe’de Fuat Kasımoğlu Bağımsız Belediye Başkan Adayı Oldu

31 Mart 2024 yerel seçimlerine kısa bir süre kala adaylık açıklamaları peş peşe geliyor. Sancaktepe’de siyasetin etkin ve önde gelen isimlerinden Fuat Kasımoğlu da Sancaktepe Belediye Başkanlığına bağımsız aday olduğunu duyurdu.

31 Mart gecesi yerel seçim sonuçlarına göre Sancaktepe’de kimin belediye başkanı olacağı büyük merak konusu. Siyasi partiler ve adaylardan yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Sancaktepe siyasetinin etkin isimlerinden Fuat Kasımoğlu, Sancaktepe Belediye Başkanlığına aday oldu.

Adaylık açıklamasında “Artık zamanın geldiğini düşünüyorum.” diyen Fuat Kasımoğlu “Bazı bilgi ve birikimlerimizle halka beraber yöneteceğiz. Biz başkaları gibi söz vererek, seçimden önce belediye girişinde odam olacak deyip de seçildikten sonra koltuğundan aşağı inmeyen, randevusunu 2 ay öteleyen bir başkan olmayacağız. Halkla beraber olacağız. Bizim sözümüz namustur, verdiğimiz sözün arkasında duracağız.” sözlerini kullandı.

Zamanı geldiğinde Sancaktepe ile ilgili projelerini açıklayacağını belirten Kasımoğlu, duayen gazeteci Tevfik Erk’in neden bağımsız aday olduğu ile ilgili sorusuna “Bizi en çok tetikleyen halka söz verip de halkı seçimden sonra tanımamaktadır.” şeklinde yanıt verdi.

Kasımoğlu, seçildikten sonra yapacaklarını şu şekilde açıkladı:
“Halkımızla beraber sorunları çözmek, halkın istediklerini yerine getirmek en büyük arzumdur. Sancaktepe’de daire alımı çok zor ve kiralar yüksek. Dubleks katlarda bir daire oluşturmak ve fakir ailelere yardımcı olmak istiyoruz. Sancaktepe’de sokak hayvanlarının ıslahı henüz yapılmadı. Çocukların okula gidiş gelişlerine engel oluyor ve korkuyla gidiyorlar. Bunları engellemeyi amaçlıyoruz.”

Bağımsız adaylığıyla seçimi kazanırsa İBB veya bakanlıklarla uyumlu çalışıp çalışamayacağı sorusunu Kasımoğlu şu şekilde cevaplandırdı:
“Yapacağımız hizmet tamamen insanlara yönelik olduğu için, aykırı bir iş yapmayacağımız için her kesime eşit uzaklıkta olacağız.”
Sancaktepe’de siyasetçilerin halka samimi davrandıklarına inanmadığını belirten Kasımoğlu, “Siyasi tecrübeme dayanarak şu andaki hiçbir partinin vatandaşlara samimi davrandığını düşünmüyorum.” dedi. Bağımsız bir belediye başkan adayı olarak bu konuda örnek çalışmalar yapacağını belirten Kasımoğlu, “Samimi olacağız, dürüst olacağız, verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Her parti bizim için eşit uzaklıkta olacak ve her partiden destek bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

FUAT KASIMOĞLU KİMDİR?
Fuat Kasımoğlu 1973 yılında Ardahan’da doğdu. Ortaokul ve liseyi Ardahan’da okuduktan sonra 1995 yılında İstanbul’a geldi. Geldiği yıl kendi işini kurdu ve metal sektöründe faaliyet gösteren iki firması var. Genelde kurumsal firmalarla çalışmaktadır. İstanbul’a göç ettiğinden bu yana Sancaktepe’de ikamet ediyor ve çeşitli STK’larda görev aldı. AK Parti’de 3 dönem Sarıgazi Bölge Sorumlusu olarak görev yaptı.

Haber ve Fotoğraf : Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN