• DOLAR
  %1,53
 • EURO
  %0,53
 • ALTIN
  %2,86
 • BIST
  %0,76
ALİ COŞKUN, ATAŞEHİR’DE ÇÖZÜMSÜZ KONU KALMAYACAK

ALİ COŞKUN, ATAŞEHİR’DE ÇÖZÜMSÜZ KONU KALMAYACAK

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun, İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanlığında yerel basınla bir araya geldi.

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı Basın buluşmasında İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun yaptığı konuşmada “ Benim için Ataşehir, İstanbul’un en değerli semtlerinden biridir” dedi.

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun,  İmar ve Mülkiyet Sorunları, Yaşam Merkezleri ile yaşayan Ataşehir, Gençler, Doğa, Yapay Zeka konu başlıklarını içeren konuşmasında, Ataşehir’de çözümsüz konu kalmayacak dedi.  

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“ Değerli basın mensupları, Sevgili komşularım,

Bugün burada ilçemiz Ataşehir’in geleceği için bir araya geldik. Öncelikle katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Sizler gibi Ataşehir’in nabzını tutan yerel basının kıymetli isimleriyle bir araya gelmek benim için büyük önem taşıyor.

Ataşehir, benim için İstanbul’un en değerli semtlerinden biri. Burayı daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için aday oldum ve projelerimizi hayata geçirmek için de son derece heyecanlıyım. Şimdiden tüm projelerimiz için ön araştırmalarımızı yapıyor, görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Bizim ilk hedefimiz, Ataşehir’in yıllardır var olan sorunlarını gece-gündüz çalışarak çözüme kavuşturmak. Ardından ilçemizin geliştirilebilir alanlarına odaklanarak; gençlerin, çocukların, kadınların, engellilerin, hayvanların bir arada huzurla yaşayabileceği nezih bir Ataşehir yaratmak.

İMAR / MÜLKİYET SORUNLARI
İmar problemi yıllardır Ataşehir’in kanayan yarası… Bunun çözümünün Ataşehir Belediyesi olmadığını biliyoruz. Bu sorunun çözülmesi adına plan problemi olan mahallelerimizin nazım imar planlarının yapılması için İBB ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile tüm görüşmeleri ivedilikle yapacağız. Mülkiyet problemi olan alanları ise en hassas şekilde çözüme kavuşturacağız. İmar ve mülkiyet problemlerine hakkaniyetli bir çözüm yolu bulunamazsa, etaplar halinde kentsel dönüşüm projeleri geliştireceğiz. Bunu da en şeffaf şekilde ve kimseyi mağdur etmeden yapacağız.

YAŞAM MERKEZLERİ İLE YAŞAYAN ATAŞEHİR
Ataşehir’i sadece yaşanan değil, yaşayan bir ilçe haline getireceğiz. Her 3-4 mahallede bir kuracağımız Yaşam Merkezleri ile kadınlar, çocuklar, gençlerin kendini geliştirebileceği; müzik, sanat, tiyatro gibi aktivitelerin yer alacağı etkinlikler planlıyoruz. Çocuklar için özel tasarladığımız kreşler sayesinde çocuklar nitelikli vakit geçirirken, ebeveynler de Yaşam Merkezleri’nde diledikleri gibi vakit geçirebilecek. Sokak müzisyenleri, küçük tiyatro oyunları, özel gün etkinlikleri ve STK’ların düzenleyeceği aktivitelerle Ataşehir her an yaşayan bir ilçe haline gelecek. Ataşehirli komşularımıza farklı etkinlikler sunmanın yanı sıra ilçemizin ekonomik gelir çeşitliliğini artırmayı amaçlıyoruz. Modern ve konfor odaklı tasarlayacağımız bu Yaşam Merkezleri’nin çevresindeki gayrimenkullerin değerlerinin de yükseleceğini düşünüyoruz.

GENÇLER ATAŞEHİR’İN DOĞASIYLA BULUŞACAK
İlçemizin doğal güzelliği Kayışdağı Ormanı’nda gençler için çok güzel aktiviteler planlıyoruz. Kayışdağı Ormanı’nda zaten bir trekking alanımız var. Bizim yaptığımız değerlendirmede güvenlik açısından problemleri olduğunu düşünüyoruz. Gençlerin güvenle trekking yapabileceği ortamlar oluşturacağız. Aynı zamanda orman içinde “Macera Adası” konseptinde bir alan yaratacağız. Bu alanın etrafında da komşularımızın piknik yapabileceği alanlar tasarlayacağız. Hem komşularımız ilçemizin bu güzel doğa güzelliğinde rahatlayacak, ailesiyle vakit geçirecek hem de gençlerimiz enerjilerini atabilecek. Bu tasarlanan mekanların işletmeleri tamamen belediye bünyesinde, şeffaf ve komşularımızın bilgisi ve denetimi dahilinde yapılacak.

YAPAY ZEKA İLE VERİMLİ BELEDİYECİLİK
Günümüzün en dikkat çekici teknolojik gelişmesi olan yapay zeka uygulamalarını üniversiteler, teknopark ve teknoloji kurumları aracılığıyla belediyecilik hizmetlerimizde kullanacak olmak beni epey heyecanlandırıyor. Yapay zeka uygulamaları ile; belediyemize ait araçları en iyi şekilde kullanacak, personel dağılımını verimli şekilde yapacak, kaynaklarımızı en tasarruflu şekilde kullanacağız. Ayrıca ilçemizde yapacağımız projeleri de yapay zeka teknolojileri ile destekleyeceğiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA, BİZİM DE MESELEMİZ
Son yılların bir numaralı gündemi, dünyamızın geleceği… Biz de Ataşehir olarak üzerimize düşeni yapacağız. Kaynaklarımızı doğru şekilde kullanmak, dünyamızın ömrünü uzatabilmek ve vatandaşlarımızda bir bilinç yaratabilmek adına farklı çalışmalar hayata geçireceğiz. Çöplerimizi ayrıştırmaya önce evlerde başlayacağız. Çöpünü ayrıştıran ve dönüştüren komşularımız, mobil uygulamamız ile belediyeye bildirecek. Ataşehir’de ikamet eden tüm komşularımıza verilecek Ata Kartlara, biriktirdikleri geri dönüşümler karşılığında puanlar yüklenecek ve komşularımız da bu puanları istedikleri gibi harcayacaklar. Böylece hem kaynaklarımızı bilinçli kullanacak hem de geri dönüşüm farkındalığı yaratacağız.

ATAŞEHİR’DE ÇÖZÜMSÜZ KONU KALMAYACAK
Ataşehir’i en şeffaf şekilde komşularımızla birlikte yöneteceğiz. 7’den 70’e yaşayan herkesin sorununu dinleyeceğiz, çözüm bulmak için en hızlı şekilde harekete geçeceğiz. Bunun için kuracağımız telefon uygulaması üzerinden sorununu ileten herkesin sorununu çare bulmak için gece-gündüz çalışacağız. Yolda bir çukur mu var ya da yanmayan sokak lambası, patlayan su borusu, sokaktaki hayvanlar… Sorun ne olursa olsun telefon uygulamasının bağlı olduğu Çözüm Masası, hızla tüm sorunlar için gerekli mercilerle proaktif bir şekilde çalışacak. Ayrıca problemler çözüme ulaştıktan sonra komşumuzun sorunun çözüldüğüne dair bir bilgi ve fotoğraf mesajı da iletilecek. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN