• DOLAR
  %-0,22
 • EURO
  %-0,22
 • ALTIN
  %1,55
 • BIST
  %3,14
Bonna, yapay zekâ koleksiyonu Futura’yı AI (Tomorrow Summit) 2023’te tanıttı

Bonna, yapay zekâ koleksiyonu Futura’yı AI (Tomorrow Summit) 2023’te tanıttı

Yapay Zekâ Politikaları Derneği (AIPA) tarafından düzenlenen ve sektörün önde gelen şirketlerinin katılımıyla 24-25 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ‘AI (Tomorrow Summit) 2023’ sona erdi. Geleceğe yön verecek teknolojilerin başında gelen yapay zekânın her yönü ile ele alındığı zirvede, Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan ‘Sektörüne Yön Verenler’ başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmasında her zaman en iyi hammaddeleri ve en yeni üretim teknolojilerini kullanarak sektörün ilerlemesine katkıda bulunmak istediklerini vurgulayan Aşkan, Bonna’nın yapay zekâ teknolojisi kullanarak tasarladığı yeni koleksiyonu Futura ile sektörde bir ilke imza attıklarını ifade etti.

24-25 Mart 2023 tarihlerinde sektörün önde gelen şirketlerinin katılımı ile gerçekleşen ‘AI (Tomorrow Summit) 2023’ sona erdi. Günümüzün ileri teknolojileri arasında yer alan yapay zekâya dair tüm gelişmelerin ele alındığı zirvede, Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan, “Sektörüne Yön Verenler” başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer alarak, Bonna’nın yapay zekâ ile ürettiği ve Ocak 2023’te satışa çıkan koleksiyonu Futura hakkında bilgiler verdi.
Futura, porselen sektöründe yapay zekâ teknolojisini kullanılması bakımından Türkiye’de bir ilk
HoReCa sektörünün öncülerinden olarak her zaman için yeni fikirlerle birlikte en iyi hammaddeleri ve en yeni üretim teknolojilerini kullanarak sektörün ilerlemesine katkıda bulunmak isteyen bir marka olduklarını ifade eden Erbil Aşkan, “Yirmi birinci yüzyılın başlarından itibaren toplumun her kesiminden insanların günlük yaşamına dahil olan yapay zekâ sistemleri, bugün neredeyse hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bonna olarak önümüzdeki süreçte tüm dünyayı giderek artan bir şekilde etkisi altına alan, çok yönlü teknoloji ‘Yapay Zekânın’, porselen sektörü dahil çok daha fazla alanda kullanılarak, her iş kolu, her işletme ve her sektör için büyük avantajlar yaratacağına inanıyoruz. Bu sebeple biz de bir süredir tüm dünyayı etkisi altına alan yapay zekâ alanında yaptığımız çalışmalara hız kazandırdık. Bu yıl içinde yapay zekâ teknolojisi kullanarak tasarladığımız koleksiyonumuz Futura’yı kullanıcılarımızla buluşturduk. Futura, porselen sektöründe yapay zekâ teknolojisini kullanılması bakımından bir ilk. Bu yüzden bizim çok kıymetli. Bir süredir pek çok sektörde kullanılmaya başlanan bu ileri teknolojiyi sektörümüzde ilk deneyen olmak ve daha önce denenmemişi hayata geçirmek bizim için büyük gurur” diye konuştu.
Yapay zekânın hayran bırakan etkisi ile tanışın!
Tüm dünyayı etkisi altına alan yapay zekâyı, porselen sektöründe ilk uygulayan marka olan Bonna, teknolojiyi doğru ve etkin kullanmanın kurumlar arasında farklılık yaratan etmenlerin başında geldiği bilinci ile hareket ediyor. Pek çok sektörde bir süredir kullanılmaya başlanan AI teknolojisini porselene yansıtan marka, yapay zekânın sanatsal çizgileriyle karşımıza çıktığı Futura Koleksiyonu ile sanatın ve bilişsel gücün ikonik etkilerini masalara taşıyor. Doğal tonlardan ve bilimin büyüleyici enerjisinden alınan ilhamla tasarlanan Futura’nın desenleri ve renkleri, serideki tabakların berrak yüzeyiyle bir araya geliyor. Zamanın çarkları dönmeye devam ederken Futura ile siz de yapay zekânın hayran bırakan etkisine kapılacaksınız.

Bonna Hakkında;
1983’te küçük bir seramik atölyesi olarak İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Kar Porselen’in hayata geçirdiği HoReCa markası Bonna, 2014 yılından bu yana otel, restoran ve catering sektörüne yenilikçi çözümler sunuyor. Yerli ve yabancı tasarımcıların imzasını taşıyan ürün koleksiyonlarını kullanıcılara sunan marka, geniş bir ürün gamına sahip. Bonna, bugün 6 kıtada 90’dan fazla ülkeye ürün ihracatı yaparken, otel, restoran ve kafelerde yeme-içme deneyimini mükemmelleştirmek amacıyla, farklı ihtiyaçlara uygun kişiselleştirilmiş ürün ve çözümler sunarak, kusursuz sofralar yaratıyor. Bonna kullanıcılarına “her defasında en mükemmel sunum” vaat ediyor. Bonna, Kocaeli Çayırova ve Bilecik Pazaryeri bölgelerinde bulunan 2 tesisiyle yıllık toplam 40 milyon parça üzerinde üretim gerçekleştiriyor. Bugüne kadar pek çok ulusal ve uluslararası fuara katılan Bonna, birbirinden özgün koleksiyonları ile IDA DESIGN AWARDS, GERMAN DESIGN AWARD, DNA PARIS AWARD ve DESIGN TURKEY gibi prestijli yarışmalar tarafından ödüle layık görülmüştür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN