• DOLAR
  %0,65
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %0,37
Sancaktepe 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu’nda spor konuşuldu

Sancaktepe 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu’nda spor konuşuldu

Sancaktepe İlçesinin aktif okullarından biri olan 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu’nun düzenlediği Kariyer Günlerinde sporun önemi konuşuldu.

Düzenlenen Kariyer Günlerine, Sancaktepe Belediye Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Ziya Demirtaş, Sancaktepe Belediye Spor Kulübü Kadın Futbol Teknik Direktörü Emine Yılmaz, Futbolcu Dilayda  Katre Doğu ve iş insanı Kasım Söylemez katıldı.

Okul Müdürü Dr. Mesut Demirbilek, öğrencilere ve konuklara katılımlarından dolayı teşekkür konuşması yaptı. Konuşmanın ardından ardından programa geçildi.

Sancaktepe Belediye Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Ziya Demirtaş, sporun önemi konusunda konuştu ve Sancaktepe ilçesinin bu konuda örnek ilçelerden biri olduğunu ifade etti. Ziya Demirtaş Konuşmasına Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’nün selamlarını ilettikten sonra  “ Belediye Başkanımız Sayın Döğücü, Kadın Futbol Takımının kurulması fikrini desteklemesinden sonra ilçemizde bu konuda adımlar atıldı ve Kadın Futbol Takımı kuruldu. Sporun her alanı çok önemlidir. Kendinizi sporun her hangi bir dalında geliştirmek istiyorsanız çok çalışmalısınız.  Yıllarım spora hizmet etmekle geçti. Hem sporcularımızdan hem velilerimizden dualar alıyorum. Dün nasıl başladıysam bu günde aynı şevkle spora hizmet ediyorum. Bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğim. ” Şeklinde konuştu.

Hayalimin peşinden koştum

Sancaktepe Belediye Spor Kulübü Kadın Futbol Teknik Direktörü Emine Yılmaz, yaptığı konuşmada futbol hayatının kesitlerinden örnekler verdi. Hayalimin peşinden koştum diyen Emine Yılmaz “ Futbol sadece erkek oyunu değildir. Futbolculuk ve teknik direktörlük yaşamım boyunca unutulmaz çok güzel anılarım oldu. Hayallerinizi ertelemeyin. Sporu hem sağlığınız için hem kariyeriniz için hayatınızda önemli bir bölüm olduğunu düşünebilirsiniz. Son yıllarda ülkemiz spor alanında birçok başarılara imza atmaya başladı. Neden sizlerin arasından bir dünya yıldızı çıkmasın, sizlerde birer yıldız adayısınız.” diye düşüncelerini dile getirdi

Sınırları zorlayan kadınlar, başarıyı kucaklar

Sancaktepe Belediye Spor Kulübü Futbolcusu ve aynı zamanda Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği öğrencisi olan Dilayda  Katre Doğu futbol oynamaktan büyük zevk aldığını ve futbolu çok sevdiğini söyledi. Dilayda Katre Doğu kadınların sporda başarıları ile ilgili slayt görselleri eşliğinde sunum yaptı. . Dilayda Katre Doğu “ Sağlıklı yaşam, özgüven, toplumsal eşitlik, dayanışma, cinsiyet rollerini sorgulama ve genç kızlara ilham verme gibi unsurlar kadınların spor yapmasının getirdiği faydalardan sadece birkaçıdır. Kadınların spor alanındaki başarıları, toplumda kadınların güçlendirilmesi ve cinsiyet eşitliği için önemli bir adımdır. Sınırları zorlayan kadınlar, başarıyı kucaklar. Onlar, hayallerini gerçekleştirmek için adımlarını kararlılıkla atar. Spor, başarılı kadınlara kendi güçlerini ve potansiyellerini keşfetme fırsatı sunar. “ifadelerinde bulundu.

Kariyer Günlerinde ilk defa
60 Yıl Sarıgazi Ortaokulu’nda düzenlenen Kariyer Günlerinde bir ilk gerçekleşti. Spor ve sporun öneminin ön plana çıktığı Kariyer Günlerinde Sancaktepeli İş İnsanı Kasım Söylemez, Futbol, Basketbol ve Voleybol topları okula hediye etti. Kasım Söylemez “ Spora önem veren okulumuzu tebrik ediyorum. Çok güzel bir çalışmaya imza attılar. Düzenlenen kariyer günlerinde Kadın Teknik Direktör ve Kadın Futbolcu ile öğrencileri tanıştırmaları çok anlamlıydı.”  Şeklinde konuştu.

60. Yıl Sarıgazi Ortaokul Müdürü Dr. Mesut Demirbilek, Sancaktepe Belediye Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Ziya Demirtaş, Teknik Direktör Emine Yılmaz, Futbolcu Dilayda Katre Doğu ve İş İnsanı Kasım Söylemez’e Kariyer Günleri etkinliklerine katılımlarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Program günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Tevfik Erk / İstanbul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN