• DOLAR
  %0,65
 • EURO
  %0,40
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %0,37
Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nden, Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik’e ziyaret

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nden, Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik’e ziyaret

Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik; “İlçemiz için söylediğimiz bir söz var; ‘Herkes Çekmeköy’de yaşamış olmanın mutluluğunu yaşayacak’. Çekmeköy’de hem medeniyet, hem de doğayla iç içe olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği yönetimi, Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik’i makamında ziyaret etti. Gazeteci misafirlerini yeni Hükümet Konağındaki makamında kabul eden Çelik; “İlçemiz için söylediğimiz bir söz var; ‘Herkes Çekmeköy’de yaşamış olmanın mutluluğunu yaşayacak’. Çekmeköy’de hem medeniyet, hem de doğayla iç içe olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği yöneticileri, yapımı tamamlanan Hükümet Konağı’na taşınan Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik’i makamında ziyaret etti.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yılmaz, başkan yardımcıları Zafer Yılmaz, Süleyman Aydınalp, Özner Berber, Yükselen Türkiye Enstitüsü Başkanlığı görevini de yürüten Demirhan Durmuş Çelen ve Hatice Alkış ile birlikte Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik’i makamında ziyaret etti.

Derneğin kurulum amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi veren YGD Başkanı Yavuz Yılmaz, yapımı tamamlanan Kaymakamlık Hizmet Binasının hayırlı olması temennisinde bulunarak başarılar diledi.

Gazeteci misafirlerini, makamında kabul eden Kaymakam Resul Çelik, ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu kaydederek yeni hizmet binası hakkında bilgi verdi. Çelik, ilçedeki Emniyet Müdürlüğü hariç tüm kamu kurumlarını tek çatı altında toplandığını, binanın hem depreme dayanıklı, hem fiziksel, hem de teknolojik olarak çağın gerekliliklerine uygun bir şekilde inşa edildiğini belirtti.

”HAVANIZ DA BİZDEN SUYUNUZ DA”

Çekmeköy’ün görev yaptığı 11’inci yer olduğunu ve Çekmeköylülere hizmet vermekten çok mutlu olduğu belirten Kaymakam Çelik, Çekmeköy’ü; “İstanbul medeniyetlerin geçiş yeri, dünya kenti. Çekmeköy ilçemiz ise estetik yapılaşması ve doğayla iç içe olması açısından muhteşem bir ilçe. ‘Havanızı da bizden suyunuz da’ diyerek diğer ilçelere fark atıyoruz” şeklinde özetledi.

İlçenin özellikle İstanbul içinden yoğun göç aldığını, nüfusun 270 binlerden 290 binlere çıktığına da dikkati çeken Çelik, göç nedeniyle eğitim, sağlık ve trafik gibi sorunlar oluştuğunu belirterek, bu sorunları da hızla çözme çabası içerisinde olduklarını kaydetti. Yoğun göç nedeniyle eğitim, hastane, trafik gibi sorunlar oluştuğuna da dikkati çeken Çelik; “Ancak, hızlı çözüm irademiz var, bu sorunlarımızı da çözüyoruz. İlçemizde devlet hastanemiz yok ancak, ek hizmet binamız mevcut. Buranın daha donanımlı olması için çalışıyoruz. İlçe sakinlerimiz özellikle çocuk acil biriminin açılması yönünde talepleri mevcut. Bu sorunu da en kısa sürece çözüme kavuşturacağız” dedi.

Kaymakam Çelik, ilçede bina stokunun yüzde 80’inin sağlam olduğunu kalan, yüzde 20 gibi yenilenmesi gereken yapılamaları yaptıklarını ve hızla yenileneceğini de kaydetti.

“UYUŞTURUCUYLA TOPYEKÛN MÜCADELE EDİYORUZ”

Çekmeköy’ün ana arterler üzerinde bir ilçe olduğuna dikkati çeken Çelik, asayiş, emniyet, güvenlik açısından yapılan çalışmalar hakkında ise şu bilgileri verdi; “Özellikle Gençlerimize dönük tedbir amaçlı çalışmalarımız var. Uyuşturucuyla mücadele gündemimizde üst sırada yer alıyor. İstanbul Valiliğimizin öncülüğünde, önleyici, adli ve tıbbi olarak top yekûn mücadele ediyoruz. Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya ‘En iyi narkotik polisi annedir’ demişti. Biz de annelerimize ulaşıp onları bilinçlendiriyoruz. Daha etkin daha toplu mücadele yürütülüyor. Bir ülkenin en önemli sermayesi gençliği olduğunu düşünüyoruz. Onlara sahip çıkıyor ve her açıdan destekliyor ve yanlarında oluyoruz.”

“HERKES ÇEKMEKÖY’DE YAŞAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞAYACAK”

Üç yıldır görev yaptığı ilçeyi değerlendiren Kaymakam Resul Çelik, “Çekmeköy’ü çok sevdim. Umarım onlar da beni sevmiştir. Sürekli Çekmeköylüler ile iç içeyim, onların yanındayım. Vatandaşlarla direkt yüz yüze konuşmanın zevkini anlatamam. İlçemiz için bizim bir söylediğimiz bir söz var; ‘Herkes Çekmeköy’de yaşamış olmanın mutluluğunu yaşayacak. Hem medeniyeti hem de doğayla iç içe yaşamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Ziyaretleri için gazetecilere teşekkür ederek, samimi ortamda geçen sohbetten dolayı memnuniyetini dile getiren Kaymakam Çelik, misafirleriyle birlikte hatıra fotoğraf çektirdikten sonra kapıya kadar uğurladı.


KAYMAKAM RESUL ÇELİK KİMDİR?

01.07.1968 Elazığ doğumlu olan Kaymakam Resul Çelik, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Mesleğe Elazığ ilinde Kaymakam adayı olarak başladı. Trabzon, Düzköy ve Araklı ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. Sivas Koyulhisar, Aksaray Sarıyahşi ve Ağaçören ilçelerinde kaymakamlık, Şırnak Vali Yardımcılığı, Manyas Kaymakamlığı, Germencik Kaymakamlığı, Seferihisar Kaymakamlığı ve Meram Kaymakamlığı yapan Resul Çelik, Resmi Gazete’nin 20.08.2021 tarih ve 31574 sayılı nüshasında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı’nın 2021/412 sayılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Çekmeköy Kaymakamı olarak göreve başlamıştır.

İngilizce bilir, evli ve üç çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN